Archiwum 2016

█ W dniu 14.12.2016r. odbyły się uroczystości poświęcenia pomnika oławskiego Żołnierza Wyklętego por. Klemensa Panasiuka pseudonim “Orlis”. Na uroczystościach obecni byli przedstawiciele wojska i służb mundurowych, generał brygady Jarosław Gromadziński, dowódca XV Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, płk Dariusz Tulin przedstawiciel dowódcy I Pułku Saperów w Brzegu, płk Arkadiusz Prykowski dowódca 1 Batalionu Inżynieryjnego w Brzegu oraz żołnierze I Pułku Saperów w Brzegu. Obecni byli również Burmistrz Oławy Tomasz Frischmann, Wójt Gminy Oława Jan Kownacki, Wójt Gminy Domaniów Wojciech Głogulski, Burmistrz Jelcz-Laskowic Bogdan Szczęśniak oraz Prezes Jelcz Sp. z o.o. Łukasz Dudkowski.

Treść przemówienia Pana Prezesa Jelcz Sp.  z o.o. Łukasza Dudkowskiego:

Szanowna Rodzino Pana Porucznika, Panie Generale, Panie Burmistrzu, szanowni księża i zaproszenie goście!

Pragnę podziękować wszystkim, dzięki którym ta uroczystość może się dziś odbyć. Jest to jednocześnie wspaniała okazja do oddania hołdu jednemu z bohaterów pokolenia, które tak wspaniale służyło naszej Ojczyźnie.

Dziś po 27 latach przywracamy godność tym, którzy wiedzieli, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Tym, którzy z odwagą bronili naszego kraju w 1939 roku, walcząc w podziemiu czy broniąc granic przed wojskami sowieckimi. Oni nie zgodzili się na taką Polskę! 

Trzeba jednoznacznie stwierdzić, że wykonali swój obowiązek wobec Ojczyzny do końca. Dziś na ich wspaniałym przykładzie wyrastają nowe pokolenia. Dlatego jeszcze raz dziękuje wszystkim tym, którzy przyczyniają się do kultywowania pamięci żołnierzy wyklętych.      

Osobno pragnę złożyć podziękowania Gazecie Powiatowej - Wiadomościom Oławskim, Przemysławowi Pawłowiczowi i Dorocie Świętej z komitetu organizacyjnego dzisiejszej uroczystości, czy wreszcie kibicom i młodzieży, bez których nie byłoby dzisiejszego spotkania.   

Jestem dumny, że jako Jelcz Sp. z o.o., należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej możemy pomóc w tak szlachetnym przedsięwzięciu. Tu, w tym miejscu, deklaruję dalszą pomoc dla wszelkiego rodzaju inicjatyw przywracających pamięć i godność bohaterom. 

Na zakończenie, parafrazując nieco słowa pieśni żołnierskiej, chciałbym powiedzieć: Panie poruczniku śpij w tym grobie, niech się Polska przyśni Tobie, taka o jaką walczyłeś i jaką sobie wymarzyłeś.                  

   Cześć i chwała bohaterom!

 

http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/orlis1a.jpg http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/orlis12a.jpg

 

█  W dniach 1-2 grudnia przedstawiciele Jelcz Sp. z o.o. na czele z Panem Prezesem Zarządu Łukaszem Dudkowski uczestniczyli w uroczystych obchodach Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii.

W ramach obchodów w Osadzie Karbówko k. Torunia odbyła się Międzynarodowa Konferencja Artylerii nt. „Artyleria w połączonym wsparciu ogniowym (Artillery In joint fires suport.)”. Konferencję otworzył Szef Zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii Pan gen. bryg. Sławomir Owczarek, który powitał przybyłych gości i  przedstawił plan konferencji. Podkreślił znaczenie Wojsk Rakietowych i Artylerii w Siłach Zbrojnych RP oraz podziękował za liczne przybycie polskim i zagranicznym przedstawicielom przemysłu zbrojeniowego.

Konferencja była okazją do zapoznania się z najnowszymi kierunkami rozwoju WRiA oraz specyfiką wdrażania uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

2 grudnia na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbyły się centralne obchody Święta Wojsk Rakietowych. Obecni byli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i garnizonów artyleryjskich, środowisk kombatanckich, reprezentanci młodzieży szkolnej oraz sympatycy artylerii.

Uroczyste obchody rozpoczęły się apelem pamięci przy Pomniku Polskich Artylerzystów, po czym odprawione zostało nabożeństwo w intencji artylerzystów i rakietowców, które koncelebrował Biskup Polowy Wojska Polskiego J.E. gen. bryg. Józef Guzdek. Uroczysta zbiórka na Rynku Staromiejskim była kolejnym etapem obchodów artyleryjskiego święta.  Wzięły w niej udział poczty sztandarowe i kompanie honorowe reprezentujące wszystkie jednostki artylerii.

 

http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/swria_torun1a.JPG http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/swria_torun2a.jpg

 

W dniach 6-9.09.2016r. JELCZ Sp.z o.o. uczestniczyła w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego Kielce 2016. Nasza Spółka była częścią wystawy Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. strategicznego partnera tegorocznych targów w Kielcach.
Stoisko JELCZ Sp. z o.o. odwiedzili liczni goście z Wojska oraz administracji rządowej z Prezydentem RP Panem Andrzejem Dudą.”

 

http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/mspo2016_1.jpg http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/mspo2016_2.jpg http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/mspo2016_4.jpg

 

http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/mspo2016_8.jpg http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/mspo2016_5.jpg http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/mspo2016_3.jpg

█ W dniu 1.09.2016r. odbyło się spotkanie Zarządu JELCZ Sp. z o.o. z pracownikami Spółki, gdzie m.in. podjęto kwestie wykonania planu produkcji na 2016 rok, wprowadzenie drugiej zmiany oraz nagród premiowych za frekwencje oraz za niepalenie papierosów.

 

http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/zaloga09_1.jpg http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/zaloga09_2.jpg

W dniu 31.08.2016r. przed pomnikiem Solidarności naprzeciwko siedziby Jelcz Sp. z o.o. uroczyście obchodzony był Dzień Solidarności i Wolności.
Oprócz Zarządu Jelcz Sp. z o.o. w obchodach uczestniczył Wojewoda Dolnośląski Pan Paweł Hreniak, Starosta Oławski Pan Zdzisław Brezdeń, Burmistrz Miasta Jelcz-Laskowice Pan Bogdan Szczęśniak, Radni do Rady Powiat Oławskiego oraz Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice, przedstawiciele związków zawodowych oraz licznie przybili pracownicy naszej Spółki oraz okolicznych firmy.

 

http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/solid082016_1.jpg http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/solid201608_2.jpg

 

© 2001 - 2019 JELCZ Sp. z o.o. All rights reserved. created by WROgroup.pl