OBCHODY ŚWIĘTA WOJSK OBRONY PRZECIWLOTNICZNEJ

W dniu 28 sierpnia 2020 roku w 3. Warszawskiej Brygadzie Rakietowej Obrony Powietrznej w Garnizonie Sochaczew odbyły się obchody Święta Wojsk Obrony Przeciwlotniczej. W czasie obchodów odprawiono uroczystą Mszę Świętą w Kościele Św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika w Sochaczewie, odsłonięto tablicę pamiątkową na Placu Kościuszki oraz przeprowadzono uroczysty apel na terenie jednostki wojskowej w Sochaczewie.

W uroczystościach wzięła udział delegacja Jelcz Sp. z o.o. pod przewodnictwem Prezesa Zarządu Pana Sławomira Kalety.

W czasie uroczystego apelu, Prezes Zarządu Pan Sławomir Kaleta został wyróżniony przez Szefa Zarządu Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej – Zastępcę Inspektora Rodzajów Wojsk, Pana generała brygady Stefana Mordacza Honorową Statuetką za wkład Jelcz Sp. z o.o. w rozwój Wojsk Obrony Przeciwlotniczej.

Przypomnijmy, iż to właśnie Jelcz Sp. z o.o. dostarcza podwozia bazowe dla Przeciwlotniczego Systemu Rakietowo-Artyleryjskiego PILICA bardzo bliskiego zasięgu, a już w niedługiej perspektywie rozpocznie przekazywanie podwozi w ramach Programu Wisła, czyli zestawów rakietowych Obrony Powietrznej średniego zasięgu, nowej generacji.