Podpisanie umowy na 73 pojazdy dla systemu Wisła

W dniu 17 maja br. w siedzibie Inspektoratu Uzbrojenia w Warszawie doszło do oficjalnego podpisania umowy zawartej pomiędzy Skarbem Państwa – Inspektoratem Uzbrojenia a JELCZ Sp. z o.o. na dostawę pojazdów dla komponentów specjalnych systemu Wisła w latach 2019-2022. W imieniu Spółki umowę podpisali pełniący obowiązki Prezesa Zarządu Leon Szuturma i Członek Zarządu Dominik Gerbszt.
Przygotowywanie pojazdów dla systemu Wisła, które cechują się najwyższym poziomem zawansowania technologicznego i konstrukcyjnego będzie dużym wyróżnieniem a za razem wyzwaniem dla Spółki, która podejmujemy jednak z pełną odpowiedzialnością i gotowością do sprostania wszelkim stawianym nam wymaganiom.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 73 pojazdów JELCZ dla komponentów specjalnych systemu Wisła wraz z pakietem logistycznym, który zapewni wieloletnie wsparcie eksploatacji pojazdów oraz pakietem szkoleniowym obejmującym szkolenie kierowców i mechaników.
Wartość zamówienia wynosi 170,9 mln złotych brutto.
W skład zamówienia wejdą pojazdy w następujących wersjach: ciągników siodłowych CSS 8×8 i IFCN 4×4, transporterów TS EPP, TS LRPT, TS EOC oraz transportera TS DOW, na którym zostaną zabudowane polskie komponenty systemu dowodzenia i łączności. Pojazdy naszej Spółki zastąpią standardowo stosowane w systemie PATRIOT/IBCS samochody amerykańskiej firmy Oshkosh.
W zamówieniu po raz pierwszy zostanie zaimplementowane Zarządzanie Konfiguracją wg. postanowień dokumentów sojuszniczych ACMP oraz STANAG 4427, które dodatkowo usprawni proces wsparcia technicznego pojazdów w eksploatacji.