JELCZ I WZU WYPRODUKUJĄ POJAZDY TRANSPORTOWO – ZAŁADOWCZE NA RZECZ PROGRAMU WISŁA

W dniu 23.09.2020r. została podpisana umowa pomiędzy JELCZ Sp. z o. a Wojskowymi Zakładami Uzbrojenia S.A. na dostawy pojazdów przeznaczonych do przewozu rakiet, które znajdą się na wyposażeniu baterii systemu „Wisła”.

Umowa obejmuje realizację przez Wojskowe Zakłady Uzbrojenia zadania zabudowy ośmiu transporterów specjalnych – samochodów transportowo-załadowczych na podwoziach produkcji Jelcz, które wejdą na wyposażenie baterii systemu „Wisła”. Pojazdy zostaną doposażone również w środki łączności i systemy informatyczne. Dostawy będą realizowane w latach 2021-2022.

Ciągniki siodłowe 8×8, których dotyczy umowa, wraz z pojazdami 4×4 przechodzą obecnie intensywny, wielomiesięczny proces badań weryfikacyjnych w Wojskowym Instytucie Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku. Wysoka Mobilność systemu „Wisła” zostanie zapewniona dzięki szerokiej gamie pojazdów 8×8 i 4×4, które Jelcz dostarcza do wielu spółek z konsorcjum PGZ-Wisłapowiedział Sławomir Kaleta, Prezes Zarządu Jelcz sp. z o.o.