ŚWIĄTECZNE AKCJE CHARYTATYWNE NA RZECZ DOMU DZIECKA W BIERUTOWIE

Magiczny czas świąt skłonił nas do przeprowadzenia działań charytatywnych. W tym roku zdecydowaliśmy się wesprzeć lokalny Dom Dziecka w Bierutowie, który aktualnie ma pod swoją opieką 42 dzieci. Wśród wychowanków są dzieci, które naprawdę wiele przeszły. Instytucja posiada także placówkę typu specjalistyczno-terapeutycznego, w której przebywają dzieci o specjalnych potrzebach, wymagające szczególnej troski. Charakter działalności oraz liczba podopiecznych wskazuje, że potrzeby Domu Dziecka są ogromne, co potwierdzają liczne rozmowy z władzami instytucji i wizyta przedstawicieli Spółki na miejscu. Warto zaznaczyć, że Dom Dziecka w Bierutowie opiekuje się w większości dziećmi starszymi, powyżej 10 roku życia, które mają zdecydowanie mniejsze szanse na adopcję i dla których to właśnie Dom Dziecka staje się ich jedynym prawdziwym domem.
Mając na celu stworzenie prawdziwej magicznej atmosfery tych świąt dla podopiecznych Domu Dziecka, spółka oraz nasi pracownicy włączyli się w dwa działania o charakterze charytatywnym, których celem było wsparcie tej instytucji.
Pierwszą akcją były MOTOMIKOŁAJKI, które odbyły się 4 grudnia z inicjatywy Stowarzyszenia Inicjatywa 2.0, Młodzieżowego Centrum Pomocy, przy wsparciu Sołectw Gminnych, Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach i wielu innych podmiotów, w tym spółki JELCZ Sp. z o.o. Zasadniczym celem akcji było przygotowanie paczek Mikołajkowych w odpowiedzi na listy wychowanków Domu Dziecka i przewiezienie ich klasycznymi samochodami z Jelcz-Laskowic do Bierutowa świąteczną „motoparadą”. Spółka JELCZ Sp. z o.o. przekazała na akcję gadżety, które były sprzedawane podczas kiermaszu będącego elementem programu wydarzenia, a nasza ciężarówka S02 przewiozła bezpiecznie wszystkie paczki do Bierutowa, będąc jedną z atrakcji barwnego, świątecznego przejazdu. Akcja zakończyła się wielkim sukcesem. Dzieci były zachwycone – ich życzenia, dzięki wysiłkom wielu ludzi o gorącym sercu, zostały spełnione w 100 %.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z realizacji wydarzenia, który znajduje się pod poniższym linkiem: https://www.facebook.com/inicjatywa2.0/videos/584066245992964/

Drugim działaniem była wewnętrzna zbiórka do puszek odbywająca się na terenie naszej Spółki. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem pracowników. Za zebrane pieniądze, po konsultacji z Dyrektorem Domu Dziecka, kupiliśmy dla placówki najpotrzebniejsze obecnie rzeczy. 22 grudnia pracownicy Biura Zarządu mieli przyjemność przekazać instytucji płyny do płukania, kapsułki do prania, tabletki do zmywarki, wiertarko-wkrętarkę dobrej klasy oraz owoce i soki dla dzieci.
Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły działania charytatywne na rzecz Domu Dziecka w Bierutowie. Mamy nadzieję, że w ten sposób sprawiliśmy, że te święta były dla dzieci pozbawionych prawdziwego rodzinnego domu choć odrobinę szczęśliwsze.