Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnicy w Izbie Historii Marki JELCZ

W środę,  29.09.2021r. odbyła się wizyta uczniów dwóch klas ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oleśnicy   w Izbie Historii Marki Jelcz. Zwiedzanie izby zostało zorganizowane przez pracowników Spółki we współpracy z kustoszem Muzeum. Podczas wizyty młodzież wraz z nauczycielami zapoznała się z historią Jelczańskich Zakładów Samochodowych, które były ikoną polskiego przemysły samochodowego –  ich kontynuatorem jest obecna spółka JELCZ Sp.  z o.o. Historię JZS przybliżył młodzieży kustosz Muzeum, który opowiedział o latach największej świetności zakładu. Goście zostali także zaproszeni na specjalną wystawę poświęconą Fünfteichen – obozowi pracy, największej filii obozu Gross Rosen, która działała od 1 października 1943 r. do 21 stycznia 1945r.  w miejscu, na którym później powstał zakład. O współczesnej działalności zakładu opowiedział młodzieży Dyrektor Biura Zarządzania Infrastrukturą Adam Krawców oraz pracownicy Biura Zarządu. Wizyta została zorganizowana z inicjatywy Kierownika Wydziału Gospodarki Odpadami Pawła Bielańskiego, który jest ojcem jednej z uczennic.

Bez wątpienia jednak największą atrakcją była możliwość obejrzenia przez uczniów naszego obecnie flagowego produktu – pojazdu S02, który na potrzeby tej wizyty został podstawiony pod Izbę Historii. O pojeździe, jego możliwościach, przeznaczeniu i konstrukcji, która zapewnia niezawodność opowiadał Dyrektor Biura Zarządzania Infrastrukturą.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za wizytę w naszym Muzeum i mamy nadzieję, że ciekawie spędzili u nas czas poznając historię marki będącej ikoną polskiej motoryzacji. Zawsze z przyjemnością gościmy grupy zwiedzających.