#GaszynChallenge

#GaszynChallenge to akcja która ogarnęła już cały Kraj, a  wczoraj wyzwanie podjęli Pracownicy Spółki JELCZ Sp. z o.o. Pomysłodawcą inicjatywy jest druh Marcin Topór z OSP Gaszyn – stąd nazwa wyzwania. Pierwotnie zbiórka pieniężna dotyczyła pomocy dla chorego Wojtka, jednak poziom zainteresowania tą, ze wszech miar pozytywną inicjatywą, okazał się tak duży, że obecnie pieniądze zbierane są także dla innych potrzebujących.

Zasady akcji są proste. Każdy z uczestników powinien zrobić 10 pompek lub przysiadów i  wpłacić minimum 5 złotych na wskazany cel zbiórki. Ci, którzy nie czują się na siłach nie muszą wykonywać ćwiczeń fizycznych, ale wtedy należy wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne, przynajmniej 3 osoby lub instytucje, które z  kolei mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

JELCZ Sp. z o.o. została nominowana do wzięcia udziału w wyzwaniu przez Hutę Stalowa Wola S.A., a swoje działanie zadedykowała rocznej Mii z  Wrocławia, która walczy o życie ze śmiertelną chorobą- SMA. Walka małej wrocławianki to prawdziwy wyścig z czasem, a terapia genowa kosztuje ponad 9 mln zł. W zmaganiach z Rdzeniowym Zanikiem Mięśni (SMA) liczy się przede wszystkim czas, szybsze uzbieranie pieniędzy i skrócenie czasu rozpoczęcia terapii o choćby jeden dzień jest dla dziewczynki na wagę złota. Pracownicy Spółki JELCZ Sp. z o.o. w jednym rzędzie z Członkami Zarządu: Prezesem Sławomirem Kaletą i Członkiem Zarządu Dominikiem Gerbsztem stanęli do wyzwania z zaangażowaniem wykonując 10 pompek i przysiadów, mając nadzieję, że w ten sposób zachęcą do działania innych ludzi o gorących sercach.

Prezes Sławomir Kaleta w imieniu Spółki nominował do wyzwania:

– Wojskowe Zakłady Łączności nr 2 S.A. w Czernicy

– Wojskowe Zakłady Łączności nr 1 S.A. w Zegrzu

– Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A. w Dęblinie

Zachęcamy do wpłacania datków dla małej Mii na stronie Fundacji SIEPOMAGA:

https://www.siepomaga.pl/mia-sma

Zobaczcie jak nasza Spółka poradziła sobie z wyzwaniem: