Obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Jelczu-Laskowicach z udziałem Spółki JELCZ Sp. z o.o.

W dniu 11 listopada w Jelczu-Laskowicach odbyły się obchody 105. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika. W mszy uczestniczyły lokalne władze Gminy, przedstawiciele służb porządkowych, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń, przedstawiciele Spółki JELCZ oraz mieszkańcy gminy. Po mszy świętej uczestnicy obchodów przeszli pod pomnik „Ku wolnej i niepodległej”, gdzie odbyło się złożenie kwiatów przez oficjalne delegacje. Z ramienia Spółki w uroczystości uczestniczyli Prezes Zarządu Marcin Runowicz, Członek Zarządu Tomasz Bajsarowicz, Dyrektor Biura Zarządu Justyna Kuzyk, pracownicy Biura Zarządu i Biura Handlowego.

Atrakcją wydarzenia było zlokalizowane pod Urzędem Miasta i Gminy w Jelczu-Laskowicach stanowisko Spółki JELCZ Sp. z o.o., na którym były prezentowane cztery pojazdy Spółki. Spółka zasponsorowała również 105 flag w barwach narodowych, które były wydawane mieszkańcom przez harcerzy.

– Spółka JELCZ Sp. z o.o. jako kluczowy podmiot polskiego przemysłu zbrojeniowego czuła się w obowiązku, aby wzbogacić lokalne obchody rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, prezentując najnowsze modele swoich pojazdów. Chcemy, aby lokalni mieszkańcy mieli świadomość, że to tutaj, w ich miejscowości powstaje większość podwozi i pojazdów ciężarowych, które są obecnie użytkowane w polskich Sił Zbrojnych, a taka uroczystość jest do tego doskonałą okazją. Patrząc na liczbę osób, które odwiedziły dziś nasze stanowisko, widać, że jest bardzo duże zainteresowanie działalnością Spółki ze strony lokalnej społeczności – powiedział uczestniczący w uroczystości Prezes Zarządu Spółki JELCZ Sp. z o.o. Marcin Runowicz.

Fot.: J.Orzechowska